Wideorozmowa

e-poradnia wideorozmowa ze specjalistąRozmowa wideo prowadzona jest za pośrednictwem komunikatora Skype. Aby przebiegała bez zakłóceń, wymagany jest dostęp do komputera ze stałym łączem internetowym, wyposażonego w mikrofon i słuchawki oraz kamerę internetową. Dla uniknięcia problemów technicznych, zalecamy wcześniej sprawdzić, czy posiadany sprzęt funkcjonuje prawidłowo. 

Termin rozmowy umawia się przez panel użytkownika, gdzie po zalogowaniu można wybrać specjalistę oferującego konsultacje przez Skype oraz dogodną datę i godzinę spotkania. Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty przez system przelewy24.pl. Potwierdzenie płatności i umówienia konsultacji pojawia się w panelu użytkownika oraz – jeśli wybrana była wcześniej taka opcja – wysyłane jest drogą mailową.

Na 5 minut przed ustaloną godziną w dniu spotkania należy zalogować się do komunikatora i o danej godzinie nawiązać połączenie. Czas trwania konsultacji to 50 minut.

Konsultacja w formie wideorozmowy to opcja najmniej anonimowa, przypominająca typową wizytę w gabinecie stacjonarnym. Zachowane są wszystkie zalety tradycyjnej wizyty – kontakt dwóch osób, które oprócz informacji zawartej w słowach budują pełniejszą relację dzięki mowie ciała i odczytywaniu sygnałów niewerbalnych, które w równie dużym stopniu jak to, co mówimy, budują „klimat” rozmowy i poczucie zaufania.

Psycholog otrzymuje w ten sposób cenne informacje o Państwa sposobie bycia, reakcjach, zachowaniu, co daje mu lepszy obraz osoby, z którą rozmawia. Ta forma konsultacji pozwala specjaliście na udzielenie pomocy w sposób najpełniejszy i dostosowany do Państwa usposobienia i temperamentu. A jednocześnie – rozmowa może być nawiązana w dowolnie wybranym przez Państwa miejscu, bez wychodzenia z domu, w poczuciu komfortu i swobody.