Rozmowa internetowa

e-poradnia rozmowa internetowa ze specjalistąRozmowa internetowa prowadzona jest za pośrednictwem komunikatora Skype. Aby przebiegała bez zakłóceń, wymagany jest dostęp do komputera ze stałym łączem internetowym, wyposażonego w mikrofon i słuchawki. Dla uniknięcia problemów technicznych, zalecamy wcześniej sprawdzić, czy posiadany sprzęt funkcjonuje prawidłowo. 

Termin rozmowy umawia się przez panel użytkownika, gdzie po zalogowaniu można wybrać specjalistę oferującego konsultacje przez Skype. Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty. Potwierdzenie płatności oraz umówienia konsultacji pojawia się w panelu użytkownika oraz – jeśli wybrana była wcześniej taka opcja – wysyłane jest drogą mailową.

Na 5 minut przed ustaloną godziną w dniu spotkania należy zalogować się do komunikatora i o danej godzinie nawiązać połączenie. Czas trwania konsultacji to 50 minut.

Rozmowa internetowa to bardziej bezpośrednia forma kontaktu niż czat czy wiadomość, bogatsza o przekaz niewerbalny – Państwa ton głosu i sposób mówienia, odzwierciedlające stan emocjonalny. Pozwala to psychologowi na lepszy ogląd sytuacji i skuteczniejsze udzielenie pomocy. A zarazem zachowujecie Państwo większe poczucie anonimowości niż podczas tradycyjnych konsultacji twarzą w twarz, co ułatwia swobodne mówienie o rzeczach trudnych.