Stres

e-poradnia terapia stresuStres to czynnik, bez którego trudno przejść przez życie w dzisiejszych czasach. Sam w sobie nie jest niczym niezwykłym, niepokojące stają się dopiero sytuacje, kiedy nie potrafimy sobie z nim poradzić, kiedy staje się on nadmiernym obciążeniem. Brak lub niewystarczająca umiejętność radzenia sobie ze stresem powoduje wiele konsekwencji obniżających jakość naszego życia:

  • na poziomie psychicznym: pojawia się ciągłe podenerwowanie, drażliwość, skłonność do nagłych reakcji emocjonalnych (płacz, wybuchy gniewu), nieustanne natrętne myślenie o pracy czy sytuacjach, które ten stres wywołują, napięcie, które nie pozwala się zrelaksować i po prostu odpocząć,
  • na poziomie fizycznym (objawy somatyczne): bóle głowy, bóle brzucha, bóle kręgosłupa, zaburzenia trawienne, duszności, kłucie w klatce piersiowej, problemy ze snem i wiele innych dolegliwości, które nie mają przyczyn chorobowych w naszym ciele, bo ich źródłem jest w istocie napięcie psychiczne.

Sesje z psychologiem pozwolą zdiagnozować przyczynę nadmiernego stresu i nauczą radzić sobie z nim u źródła, dając narzędzia do zachowania większego spokoju w trudnych i stresogennych sytuacjach.

Specjaliści: