Psycholog dziecięcy

e-poradnia psychoterapia dla dzieci onlinePsycholog dziecięcy to terapeuta przygotowany do pracy z dziećmi w różnym wieku, kompetentny w dziedzinie zjawisk charakterystycznych dla psychiki dziecka. Psycholog dziecięcy prowadzi również spotkania dla rodziców, tzn terapię rodzicielską. Jeśli dziecko sygnalizuje, że ma trudności, z którymi sobie nie radzi, kiedy zauważamy w jego zachowaniu zmiany, które wydają się niepokojące lub po prostu nie mamy pewności, czy jego postępowanie jest odpowiednie dla danego wieku, warto umówić się z psychologiem dziecięcym online

Wsparcia psychologicznego mogą wymagać również dzieci, które w bardzo mocny sposób przeżywają trudną sytuację czy zmianę w życiu (śmierć ważnej dla dziecka osoby, rozwód rodziców, zmiana szkoły). Konsultacja psychologiczna będzie pomocna, jeśli dziecko odczuwa dolegliwości fizyczne, które nie mają podłoża chorobowego (bóle brzucha, bezsenność, zasłabnięcia).

Porada będzie przydatna też w razie zaistnienia problemów w relacji rodzic-dziecko, wynikających z nieumiejętności „dotarcia” do pociechy, kłopotów w komunikacji itp. Konsultacja ze specjalistą od psychiki wieku dziecięcego pozwoli rozwiać rodzicielskie wątpliwości, opracować strategie wychowawcze i doprowadzić do korzystnych zmian w relacjach rodzinnych.