Life coaching

e-poradnia Life coachingLife coaching online to rodzaj osobistego treningu, który pomaga poprawiać jakość życia, obierać właściwy kurs na drodze do życiowych zmian i odkrywać potencjał, który mamy w sobie, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Life coaching online jest równie dobrą metodą pracy jak „tradycyjne” spotkania face-to-face. Liczba spotkań i czas trwania procesu jest podobny (i uzależniony oczywiście od natury problemu do rozwiązania i przyjętych celów). Niekiedy pośrednictwo internetu daje nawet lepsze efekty, bo pozwala na zachowanie pewnej dozy anonimowości, co wielu osobom ułatwia szczere mówienie o problemach. A otwartość jest warunkiem podstawowym skuteczności tej formy pracy nad sobą i własnym życiem.

Trzeba pamiętać, że life coaching online nie jest formą terapii, nie może też stanowić alternatywy dla spotkań z psychologiem. Jeśli cierpisz na depresję, a Twoje problemy mają głębsze, psychiczne podłoże, konieczne będzie rozpoczęcie procesu zmian od psychoterapii.
Coaching to rozwiązanie przeznaczone dla osób w pełni zdrowych, którym zależy na poprawie jakości swojego życia.
Coach nie poda Ci gotowych rozwiązań, raczej pomoże Ci znaleźć w sobie zasoby odwagi do poszukiwania własnej ścieżki. Sesje pozwolą przełamać blokady, ale musisz mieć w sobie gotowość do zmian i chęć działania. Ogólnym celem tej metody jest poprawa jakości życia, różnie rozumiana w zależności od osoby, która poddaje się procesowi coachingu. Na początku każdego procesu coachingowego ustalane są oczekiwania i cele. Między coachem a osobą, która decyduje się korzystać z jego usług, musi nawiązać się nić wzajemnego zaufania i porozumienia, konieczna jest – mówiąc kolokwialnie – „chemia”, bez której trudno liczyć na efektywność wspólnej pracy.

Jakie kwestie mogą być obiektem, na którym skupia się proces life coachingu online? Wszystko to, co dotyczy relacji, emocji, samoakceptacji, poszukiwania życiowej ścieżki, zachowania balansu między różnymi sferami życia. To dobra droga dla osób w kryzysie, które chcą wprowadzić zmiany, ale nie wiedzą, od czego zacząć i jak odkryć w sobie motywację, siłę i sprawczość.

Specjaliści: