Komfort i wygoda

Kiedy w roku 1965 amerykański pisarz science fiction Philip Dick w swojej książce Trzy stygmaty Palmera Eldritcha przedstawił niekonwencjonalną wizję przenośnego psychologa w walizce, który podłączony do jednostki centralnej, w dowolnym miejscu na świecie, miałby pomagać pacjentowi w zmaganiach z jego problemami, nikt nie przypuszczał, że taka forma komunikacji będzie kiedykolwiek możliwa. W niespełna kilka dekad później fikcja literacka stała się realna.

Wraz z rozwojem technologicznym pojawiły się nowe możliwości, wzrosła także potrzeba wygody i komfortu, poczucia bezpieczeństwa i spokoju, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Internetowa forma pomocy jest próbą zaadaptowania nowych możliwości technicznych do współczesnych warunków i potrzeb.
Dzięki takiemu nowatorskiemu rozwiązaniu, opartemu na wykorzystaniu sieci internetowej, można prowadzić dialog z psychologiem, bądź terapeutą nie wychodząc ze swojego domu, nie tracąc czasu na uciążliwe rejestracje, kolejki i miejskie dojazdy, które niejednemu potrafią skutecznie zrujnować nerwy.
Wychodząc naprzeciw barierom środowiskowym i geograficznym, a przy tym rozumiejąc uciążliwe przeszkody natury życia codziennego, otwieramy się dla każdego, w dowolnym zakątku świata, wystarczy tylko włączyć swój osobisty komputer, wygodnie rozsiąść się na fotelu i podjąć dialog ze specjalistą.
Gwarantuje to szybki dostęp do uzyskania pomocy, ułatwiony dodatkowo zredukowaną do minimum rejestracją. Jednak wygoda i komfort to nie jedyne atuty komunikacji internetowej.