Doradztwo zawodowe

e-poradnia doradztwo personalne i zawodowe onlineKonsultacje doradcy zawodowego online to usługa dla osób, które chcą poznać i rozwinąć swój potencjał w zakresie rozwoju i możliwości na rynku pracy. Nasz specjalista pomoże osobom będącym na różnym etapie kariery. Dzięki profesjonalnemu doradztwu możesz:

  • świadomie i zgodnie ze swoimi kompetencjami i mocnymi stronami wybrać kierunek studiów, szkołę, kursy dokształcające,
  • efektywnie kształtować własne możliwości zawodowe poprzez doskonalenie swojego profesjonalnego wizerunku i pewności siebie,
  • skierować ścieżkę kariery w satysfakcjonującym kierunku, przełamując niepowodzenia i otwierając nowe możliwości awansu, zmiany stanowiska, rozwoju zawodowego.

Jak działa doradztwo zawodowe online? Przede wszystkim, skuteczność konsultacji za pośrednictwem internetu jest równie dobra jak  w przypadku wizyt face-to-face w poradniach. Skorzystanie z porady online jest za to znacznie wygodniejsze i dostępne w niezwykle prosty sposób, nawet bez wychodzenia z domu.

Podstawą indywidualnej porady doradcy zawodowego online, podobnie jak w przypadku usług „stacjonarnych” jest zgromadzenia informacji na temat dotychczasowego przebiegu Twojego wykształcenia, pracy zawodowej, odbytych kursów, szkoleń, działalności pozazawodowej, ale też zainteresowań, umiejętności, skłonności, profilu osobowościowego. Z bogatego zestawu danych przy użyciu profesjonalnych narzędzi tworzona jest mapa kompetencji, którą uzupełnia ocena Twoich mocnych i słabych stron.

Porada może dotyczyć kwestii, które w danym momencie są dla Ciebie najważniejsze w życiu zawodowym. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania zatrudnienia, być może Twoje wysiłki były jak dotąd bezskuteczne, odczuwasz zniechęcenie i brak motywacji – konsultacja doradcy zawodowego online pomoże Ci ustalić przyczyny takiego stanu rzeczy, wyjść z impasu i skutecznie starać się o pracę. To także odpowiednia droga dla osób, które chcą zmienić kierunek swojej kariery, zmienić stanowisko lub dokonać przebranżowienia, a może skuteczniej negocjować podwyżkę lub zwiększyć swoją asertywność w rozmowach z szefem. Doradca zawodowy online to też dobre wsparcie dla osób, które mają pomysł na własną działalność, ale brak im pewności, czy to właściwa droga.

Specjaliści: